top of page
a-girl_edited.png

סביבות הלמידה החדשות והמתקדמות של מטח

מוכנות ומוכנים להתרגש שוב מהוראה?

11.png
Ofek_Logo.png

العربيه   עברית

סביבות למידה
פיתוח מקצועי

סביבות למידה מתקדמות

כל אחת מהסביבות כוללת ליווי והדרכה לאורך השנה.

הסביבות פותחו ע״י צוותי הפדגוגיה של מטח ומכילות תוכני למידה רגשית-חברתית SEL

עולם משחקים חינוכיים עשיר וחווייתי לגיל 7-3. מותאם לעבודה, תרגול ומשחק במחשב כהכנה לגן ולכיתה א.

 

באמצעות המשחקים בסוד של מיה הילדים מפתחים מיומנויות קריאה, לומדים מושגי חשבון בסיסיים, נחשפים לאנגלית ולומדים את סיפורי התנ"ך. הסביבה מעודדת את הסקרנות, מטפחת את היצירתיות עם מוזיקה ואומנות, ומחזקת את המוטוריקה העדינה בעזרת השימוש בעכבר וקשר עין-יד.

יתרונות של סביבת הלמידה:

* הילדים מגיעים מוכנים לכיתה א

* פותחה בשיתוף מומחי חינוך

* בטיחותית לילדים וללא פרסומות

* מפתחת יכולות קוגניטיביות

Logomaya.png
Zigi3.png

סביבת למידה משחקית וחברתית עם עמית – החברה החדשה בגן הילדים.
מתאימה לילדי גן.


הסביבה כוללת חברה וירטואלית שמצטרפת אל גן הילדים ויוצרת מרחב למידה פיזי-דיגיטלי.

יתרונות של סביבת הלמידה:
עמית מזמינה את ילדי הגן למשחק חברתי ותרגול של ידע ומיומנויות בתחומי אנגלית, חשבון וקדם קריאה וכתיבה. הפעילות עם עמית מעודדת שיח חברתי, עזרה הדדית, שיתוף פעולה, ומיומנויות חברתיות ולימודיות.

הילדים משחקים עם עמית ללא ממשק: אין כאן מקלדת, מסך מגע או עכבר. אומנם הפעילות מתרחשת גם על המסך ונעשה שימוש באמצעי המחשה ויזואליים שונים, אך הילדים משתתפים באופן אקטיבי ואין כאן בהייה פסיבית במסך.

 

עמית מזהה את הילדים וקוראת להם בשמם, מזהה תנועות ידיים מוסכמות וגם יכולה לשלב את תוצרי הילדים בסיפור הפעילות המתרחש על המסך. כל אלו יוצרים חוויה אימרסיבית וייחודית של נוכחות, שיתוף ודיאלוג עם הדמות 'עמית' ובין החברים היושבים יחד ומשחקים.

עמית מלא.png
logo.png
kesem1.png
KessemLogo.png

סדרה להוראת העברית בכיתות א–ב. הסדרה נותנת מענה שלם, רלוונטי ועדכני לתוכנית הלימודים, החל מהשלב של הקניית הקריאה והכתיבה בכיתה א, ועד לביסוס שטף הקריאה והבנת הנקרא בכיתה ב.

הסדרה מותאמת לשונות הלומדים, מקדמת למידה פעילה, ומעודדת מעורבות ואחריות של התלמידים.

 

קסם וחברים כוללת:

כיתה א – 6 חוברות מודפסות להקניית הקריאה והכתיבה, ומהדורה דיגיטלית הכוללת פעילויות ומשחקים אינטראקטיביים.

כיתה ב – תוכנית היברידית חדשנית המשלבת סביבה דיגיטלית עשירה ומשחקית, וכן 4 חוברות מודפסות.

 

יתרונות של התוכנית החדשה לכיתה ב:

* העץ של קסם – מסלול מרכזי בהנחיית המורה, המציע תרחישי הוראה-למידה שלמים ומאורגנים הכוללים פעילויות דיגיטליות להקרנה במליאה, עבודה בחוברות, ויחידות דיגיטליות לעבודה עצמית. כל זאת בפורומים משתנים המרוכזים כולם בסביבה אחת.

* קוראים פה! – מסלול דיגיטלי, מדורג ומשחקי לקידום שטף הקריאה בלמידה עצמית.

* הגלריה – אזור להעשרה ולהנאה המציע לילדים הסכתים, מופעי מחול ומוזיקה, סיפורים להאזנה ועוד.


הסביבה מאפשרת מעקב אחר ביצועי התלמידים ומספקת מיפויים עדכניים של הכיתה ושל התלמידים.

סדרה להעמקה ולביסוס הידע, המיומנויות והערכים הנדרשים על פי תוכנית הלימודים המעודכנת במדע וטכנולוגיה לכיתה א-ג. הסדרה פותחה מתוך שאיפה להביא את עולם המדעים המופלא לכיתות הלימוד, להצית בתלמידים את זיק הסקרנות והאהבה למדע, לטבע ולסביבה, לפתח ניצני חשיבה מדעית-טכנולוגית בדרך יוצרת ומפעילה, ולאהוב ללמוד וללמד מדעים.

 

סדרת פלא טבע כוללת:

כיתה א – 5 חוברות מודפסות ומהדורה דיגיטלית הכוללת פעילויות ומשחקים אינטראקטיביים.

כיתה ב – 3 חוברות מודפסות ומהדורה דיגיטלית הכוללת פעילויות ומשחקים אינטראקטיביים.

כיתה ג – סביבה דיגיטלית חדשה ועשירה המובילה את הלמידה, וכן חוברת מלווה.

הסביבה הדיגיטלית מארגנת את כל נושאי הלימוד בסדרת סרטונים ייחודית ומרתקת, בתוספת יחידות ללמידה עצמית ויחידות הערכה.

 

יתרונות של סביבת הלמידה החדשה לכיתה ג:

  • למידה חווייתית: עשרות סרטונים המציפים שאלות מחיי היום-יום לצד תצפיות וניסויים המייצרים למידה פעילה.

  • נוחות ורציפות: מהלכי הוראה-למידה שלמים ומאורגנים בסביבה אחת בהתאם לתוכנית הלימודים.

  • מגוון דרכי הוראה: מליאה, קבוצות, יחידני, בכיתה או בחוץ.

  • למידה עצמית: סיפורים, עובדות מרתקות, והתנסויות ב"מעבדה שלי".

k3.png
k4.png
pt.png

הסדרה המובילה להוראת מתמטיקה בבית הספר היסודי.

 

סדרת שבילים פלוס מהווה בסיס בפיתוח תובנה מספרית, חשיבה מתמטית וראייה מרחבית. הסדרה מאפשרת לתלמידים לגלות את המתמטיקה באופן פעיל ולקשר בין המתמטיקה לעולם המוכר להם.

 

הסדרה כוללת 4 חוברות מודפסות לכל שכבת גיל ומהדורה דיגיטלית ובה פעילויות, מעבדות ומשחקים אינטראקטיביים.

 

יתרונות הסדרה:

* חוויית הוראה ולמידה הודות לעושר פדגוגי ודיגיטלי - – מגוון פעילויות אינטראקטיביות לתרגול נוסף והעמקה הכוללות סרטונים מותאמים לשכבות הגיל השונות, הדמיות, מצגות, משחקים ופעילויות דיגיטליות נוספות.

* פיתוח חשיבה קדם אלגברית והנחת היסודות עבור הכיתות הגבוהות – בעזרת התמודדות מותאמת גיל עם נושאים כמו חוקיות של סדרות, שימוש במשתנים וחשיבה לוגית.

* מגוון דרכי הערכה – שילוב ​מבדקי נייר ועיפרון, שאלונים דיגיטליים, הערכת חלופית, הערכה עצמית, מבדקי סיכום נושא, ומיפויים לתחילת שנה, אמצע שנה וסוף שנה.

 

חלק מהנושאים בסדרה אפשר ללמוד ולתרגל בעזרת סביבת בדרך שלי – סביבה אדפטיבית ללמידה פרסונלית במתמטיקה. הסביבה יודעת לזהות את דרך הפעולה של התלמידים – היא מזהה קשיים וחוזקות ומתאימה מסלול למידה גמיש וייחודי עבור כל תלמיד ותלמידה, לפי קצב הלמידה האישי שלהם.

חדש בסדרת בדרך שלי - כפל וחילוק לכיתה ג

* לומדים על משמעויות הכפל והחילוק.
* מפתחים אסטרטגיות לפתרון תרגילים בתוך לוח הכפל ומחוץ לו.

* חוקרים קשרים בין תרגילים ופותרים בעיות.

הקורס מותאם לתוכנית הלימודים של כיתה ג.

חוויית למידה במשחק עלילתי:

הסביבה בנויה כמשחק עלילתי, מגביר את המוטיבציה ללמידה, ויוצר חוויית למידה מהנה.

הלומדים מפתחים עצמאות ותחושת מסוגלות, והמורים מקבלים כלים למעקב, מיפוי והוראה. הסביבה מיועדת ללמידה היברידית המשלבת עבודה עצמאית מול המחשב, כולל פעילויות מונחות מורה במליאה ובקבוצות.

שבילים פלוס.png

אתר אופק החדש, תתכוננו להתאהב...

ספרי לימוד, סביבות למידה מתקדמות, פעילויות, סרטונים, משחקים, כלים ואתרים – מגוון ענק של תכנים במקום אחד!

אתר אופק החדש כולל מידע רלוונטי על כל פעילות, מערכת המלצות חכמה מותאמת אישית, ניהול קל וגמיש של רשימות התכנים, תצוגה מקדימה של יחידות ההוראה וחיפוש מתקדם שמסייע למורה לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר עבור התלמידים.

 

חוויית למידה רלוונטית - למידה פעילה עם תכנים עדכניים ומגוונים הנותנים מענה לשונות התלמידים.

ננו-קורסים למורים במגוון נושאים שיסייעו לכם בהתפתחות מקצועית: בפחות מ-7 דקות – ננו-קורסים וסרטונים שבעזרתם מחזקים פרקטיקות הוראה, מטפחים מיומנויות, מעמיקים ידע ומדברים ערכים בכיתה ומחוצה לה.

 

הסטודיו שלי: יצירה ועריכה של תכנים דיגיטליים בעזרת מגוון רחב ועשיר של אפשרויות, בהתאם לצרכים שלכם, ללא צורך בידע טכנולוגי. את הפעילויות שיצרתם תוכלו לשתף עם מורים נוספים. סביבות הלמידה שלנו מאפשרות ללמוד וללמד מתוך עניין וסקרנות בלחיצת כפתור: חיבור בין תוכן דיגיטלי כציר מארגן לתוכן מודפס, מגוון עשיר של אמצעי מדיה, ניהול למידה בזמן אמת, חוויית הוראה נוחה וגמישה לצד חוויית למידה מגוונת ופעילה. 

Ofek_facebook_cover_462x820.png
5.png

סדרה להוראת סקראץ' שבה לומדים לכתוב קוד בסקראץ' בעזרת בניית משחקים כבר ביסודי. הסדרה מתאימה לכיתות ד-ו, אין צורך בידע קודם, והמורים מקבלים לאורך השנה הכשרה הכוללת השתלמות לגמול.

הסדרה מחולקת לשלושה שלבים, כאשר כל שלב כולל סביבה דיגיטלית וספר לימוד שבו משימות מותאמות לרמת ההוראה. המשימות משחקיות ומסקרנות, ובנויות באופן מדורג כדי לתת מענה לשונות.

 

יתרונות של סביבת הלמידה:התלמידים בונים משחקים דיגיטליים ובמקביל מפתחים מיומנויות חשיבה מחשובית, חשיבה ביקורתית, יצירתיות ושיתוף, תוך היכרות עם מונחים בסיסיים במדעי המחשב ובתכנות בסביבת סקראץ'. 

logoKodPLus.png
robi_2.png

סביבת למידה דיגיטלית חווייתית וממושחקת. הסביבה מיועדת להיכרות עם עולם הסייבר ואבטחת המידע, ללימוד עקרונות לפעילות בטוחה ברשת, ולצבירת ניסיון מעשי של יסודות המקצוע.

הסביבה מתאימה לכיתות ח-ט. אין צורך בידע קודם, וכל אחד יכול ללמוד וללמד.

 

התלמידים פועלים בעולם בדיוני, טסים מפלנטה לפלנטה, נחשפים לסיפור מתגלגל, לומדים תוך כדי משחק וביצוע משימות Hands-on, ומצילים את כדור הארץ.

 

יתרונות של סביבת הלמידה:הסביבה מעניקה חוויית למידה עכשווית, דינמית ואינטראקטיבית, ומתכתבת עם הסביבה הדיגיטלית שבה התלמידים נמצאים בחיי היום-יום.

Plantes_02.png
Plantes_01.png
logo_Cyber[2].png

סביבת למידה דיגיטלית להוראת לשון, הבנה והבעה בחטיבה העליונה על פי תוכנית הלימודים החדשה לכיתות י-יא. סביבת לשון לתיכון מיועדת להוראת הלשון בדרך חדשנית, מרתקת וחווייתית. התכנים מותאמים לתחום העמקה לבחירה – תחביר או צורות.

סביבת לשון לתיכון כוללת קורס דיגיטלי מלא וחוברות תרגול מלוות לכל אחת משכבות הלימוד. הסביבה המיועדת לכיתה יא כוללת גם מיקודית דיגיטלית ויישומון (אפליקציה) לתרגול.

 

היתרונות של סביבת הלמידה:

הסביבה מציעה מהלכים שלמים ומאורגנים במקום אחד, וכן תכנים עשירים במגוון אמצעי מדיה הכוללים הסברים, סרטונים, המחשות, משחקים, ויחידות תרגול ובחנים לכל נושא עם חיווי אוטומטי.

כל אחת מהסביבות בנויה מרצף שיעורים דיגיטליים הפרוסים לאורך כל השנה, ומותאמת לאופני הוראה שונים על פי הצורך (מליאה, קבוצות, יחידני, בכיתה או בחוץ).

logoLashonLatichon.png
1.png
2.png

חונכות וירטואלית בשפה העברית לתלמידי תיכון מהחברה הערבית. תוכנית עבריתנא מיועדת לחיזוק הכישורים האורייניים של התלמידים בשפה העברית, שיפור הישגיהם בבחינת הבגרות בעברית, ושיפור השפה הדבורה לקראת הלימודים באקדמיה וההשתלבות בעולם התעסוקה.

התוכנית מעניקה הזדמנות לכל תלמיד ותלמידה לדבר ולהיחשף לשפה העברית בהיקף משמעותי באופן רציף, ולא פחות חשוב מזה – מהנה.

 

התוכנית כוללת חונכות אונליין המתקיימת בקבוצות קטנות, בהובלת סטודנט או סטודנטית חונכים המהווים עבור התלמידים מודל לחיקוי. בנוסף, התוכנית מציעה מאגר חומרי לימוד המותאם לתוכנית הלימודים וללמידה ברשת, בתיאום עם המפמ"ר.

 

יתרונות התוכנית:

* הלמידה מתבצעת אחר הצהריים ופורצת את גבולות בית הספר בזמן, במקום ובמכשיר המתאימים לתלמיד ולתלמידה.

* נושאי המפגשים נקבעים בהלימה לנלמד בכיתה, לתוכנית הלימודים ולשיפור השפה הדבורה, ובהתאם לצרכים ולאתגרים המועלים על ידי התלמידים.

ivtritNa.png

סביבת פיתוח מקצועי בהתאמה אישית למורים מבית מטח ובהובלת משרד החינוך. התוכנית הושקה לפני כשנתיים ומאז למדו בכוורת אלפי מורים ומורות.

 

הכוורת הינה סביבת לימוד מקוונת וחדשנית בהתאמה אישית המחברת את המורה לקהילה מקצועית. בכוורת התאגדו יחד רוב תחומי הדעת הנלמדים ביסודי ובעל יסודי, על מנת לייצר למידה במנות קטנות, המאפשרת תהליכי פיתוח מקצועי במספר תחומי דעת באותה שנה.

 

בכוורת יחידות למידה קצרות ופרקטיות הכוללות: ידע, מיומנויות, ערכים, פרקטיקות הוראה מגוונות וחדשניות, כלים ללמידה מרחוק וללמידה מעורבת ועוד. בנוסף, שולבו בכוורת יחידות הנותנות מענה להוראת תלמידי חינוך מיוחד, לקויות למידה ומחוננים.

כל היחידות מוכרות לגמול השתלמות של אופק חדש ועוז לתמורה.

 

המורים בכוורת בוחרים את התמהיל בין תחומי הדעת בהתאמה אישית לצרכיהם ולתחומי הדעת המגוונים שהם מלמדים. כמו כן, המורים בוחרים את אופן הלמידה המועדף עליהם.

 

לכל מורה מותאם "מנטור/ית מלווה" אשר מסייע/ת בבניית התכנית ובליווי המורה במסע ההתפתחות המקצועי. הכוורת מתאימה כהשתלמות משלימה להשתלמות הבית ספרית ונותנת מענה מדויק ודיפרנציאלי לכל מורה להתפתח בתחומי הדעת אותם הוא מלמד/ת. בכוורת, המורים בוחרים מה הם רוצים ללמוד, איפה, מתי וכמה

Kaveret_lemida_beintchumit.png
KAVERET.png

מטח הינו גוף מוביל בתחום הפיתוח מקצועי הדיגיטלי, ומעמיד לרשותה של מערכת החינוך בישראל מגוון גדול של מודלים חדשניים ומערכתיים לפיתוח מקצועי אפקטיבי של עובדי הוראה בסביבות עתירות טכנולוגיה.

מטח הינו מבצע פדגוגי מורשה וזכיין של משרד החינוך ללמידה מרחוק.

 

הצוות, עובד באמצעות מודל הנבנה על בסיס ניסיון רב, המבוסס על ה-Best practices הקיימים בתחום הפיתוח המקצועי בארץ ובעולם. תהליך הפיתוח וההנחיה של הקורסים נעשה בצוותים אינטר-דיסציפלינאריים, הכוללים מומחים בתחום הדעת, מומחים למתודות הוראתיות שונות ומפתחי הדרכה אונליין.

 

הקורסים המפותחים מיועדים לאוכלוסיות מכל קשת בעלי התפקידים במערכת החינוך ובכלל המגזרים: מפמ"רים, מפקחים, מנהלים, מדריכים מורים, גננות, עובדי הוראה ומטפלים בחינוך הבלתי פורמלי.

פיתוח מקצועי אונליין

Kaveret_haaracha_meitaxxvit.png

מאגרי התוכניות בגפ"ן

חינוך ערבי

אנחנו פה בשביל למקסם את הבחירות שלכם.

לבחירת התוכניות שלנו:

חינוך יהודי

יזמות טכנולוגית-חינוכית

MindCET הוא זרוע היזמות של מטח. יחד עם סטרטאפים, מורות ומורים פורצי דרך, תלמידים ובתי ספר, MindCET מנסה להציע פתרונות למידה המותאמים לתרבות הלמידה שמקיפה אותנו בעידן המידע. במשך השנים פותחו ב-MindCET מוצרים כמו Plethora ,Connectem ,Codemonley ועוד רבים אחרים.

המרכז הראשי של MindCET שוכן בירוחם, ל-MindCET שלוחה בתל אביב בבניין מטח, ושלוחה ביקנעם.

איך זה עובד בפועל?

יזמות סטרטאפים: תוכניות אקסלרטור לסטרטאפים מהארץ ומהעולם בכל שלבי הפיתוח, החל משלב הרעיון ועד בסטרטאפים בשלים.

מורים יזמים: תוכנית Ignite למורים יזמים עם רעיון לפתרון לימודי מבוסס טכנולוגיה.

שותפי פיתוח

מורים מאמצים מוקדמים: תוכניות למורים שמתנסים (ומשפיעים) בסטרטאפים תוך כדי תקופת הפיתוח.

בתי ספר שותפים: בתי ספר ששותפים לפיתוח של פתרונות חדשים שצומחים מהצורך.

רשת גלובלית

GESA: MindCET מוביל קהילה עולמית של יזמות טכנולוגית חינוכית ובמרכזה תחרות GESA – תחרות הסטרטאפים הגדולה בעולם בתחום הטכנולוגיה החינוכית.

תנועת School Unboxing: תנועה שקמה בעקבות משבר הקורונה ונועדה לסייע לבתי ספר המעוניינים בכך לחולל שינוי עמוק בבתי ספר, תוך הסתייעות בסטרטאפים, בארגונים ובקהילת בתי ספר שנמצאת בתהליכי שינוי.

 

איך מצטרפים?

יש לך סטרטאפ שאת רוצה לקדם? מורה שרוצה להצטרף לקבוצת מורים שפוגשים טכנולוגיות לפני כולם? אבא או אמא שרוצים להיות שותפים לשינוי? דברו איתנו

Mincet-Logo.png
ish2.png
  • Facebook
  • LinkedIn
  • YouTube

צרו קשר

sherut@cet.ac.il | 03-6460800

גפ"ן
יזמות טכנולוגית חינוכית
אופק
עמית בגן
הסוד של מיה
קסם וחברים
פלא טבע
שבילים פלוס
קוד פלוס
סייבר סקוואד
לשון לתיכון
עבריתנא
כוורת
פיתוח מקצועי אונליין
מיינדסט

לשמוע איך הם יעזרו לך לפתח למידה רלוונטית וייחודית?

רוצה להכיר את המוצרים שלנו מקרוב?

01.png

לשמוע איך הם יעזרו לך לפתח למידה רלוונטית וייחודית?

רוצה להכיר את המוצרים שלנו מקרוב?

01.png

לשמוע איך הם יעזרו לך לפתח למידה רלוונטית וייחודית?

רוצה להכיר את המוצרים שלנו מקרוב?

01.png
bottom of page